Mega speed HHC-X6

Vysokorychlostní kamera Mega Speed X6 patří do vyšší třídy z řad ručních kamer HHC. Kamera využívá výkonný vysokorychlostní senzor s rozlišením 512 x 512 pixelů. S tímto rozlišením kamera umožňuje nahrávat rychlostí 5000 snímků za sekundu. Kamera se vyrábí ve variantě s černobílým, nebo barevným senzorem. Vysoká kvalita výsledného obrazu je zajištěna 16 mikronovou technologií s 10 bitovému převodem.Citlivost expozice se pohybuje v rozmezí 200 a 3200 ISO.

Citlivost expozice (ISO) výsledného obrazu lze manuálně nastavit v rozmezí 200 až 3200. Na kameru můžeme připevnit libovolný objektiv se závitem C-mount.

Na vnitřní paměť kamery lze nahrát 6.5 sekund při maximálním rozlišení a rychlostí 5000 snímků za sekundu, nebo 13 sekund při dvojnásobné rychlosti a polovičním rozlišením. Při rychlosti 1000 snímků za sekundu se tak do paměti uloží až 33 sekund. Kamera podporuje ukládání v AVI, RAW, nebo DNG formátu.

Kamera umožňuje zvýšit přenosovou rychlost až na neuvěřitelných 40 000 snímků za sekundu při snížení rozlišení záznamu. Konstrukce kamery byla navrhována především tak, aby byla minimální váha zařízení při minimální ohřevu celého pouzdra. To je dosahováno především pomocí interního chladícího aktivního systému, který minimalizuje teplotní ztráty uvnitř vysokorychlostní kamery. Díky rychlému a efektivnímu odvodu ztrátového tepla z vnitřní elektroniky je možné kameru používat operačních teplotách od 0°C až 45°C. Kamera má na zadní straně integrován velký dotykový displej pro rychlé a přehledné nastavení všech parametrů jako je čas záznamu, rozlišení, přenosová rychlost, doba závěrky a synchronizace. Osvětlení záběru kamery zajišťují vysokovýkonné LED diody, které jsou umístěny okolo objektivu na krytu kamery. Díky Lithium-ion baterii kamery vydrží v aktivním provozu až 4 hodiny na jedno nabití.

Základní konfigurace modelu X6 obsahuje full obrazový senzor s rozlišením 512 x 512 pixelů při 5000 snímcích za sekundu s možností redukce rozlišení a navýšení přenosové rychlosti až na 40 000 snímku za sekundu. Uvnitř kamery je integrovaná vysokorychlostní 8GB SDRAM paměť, digitální komunikační rozhraní s Gigabitovým Ethernetem pro snadné připojení a vyčítání snímků z kamery do obslužného PC. Kompletní balík záznamového, analyzačního a vyhodnocovacího softwaru, ochranný kufr, kompletní kabeláž, 4GB FLASH SDHC karta, USB FLASH disk, napájecí adaptér a uživatelský manuál. Příplatkově si může zákazník dokoupit vysokorychlostní 16 GB SDRAM paměť. Také je možnost dokoupit speciální adaptér pro podporu objektivů se závitem F-mount.


Technické parametry

Model Mega Speed HHC-X6
Rozlišení: 512 x 512 px
Maximální rychlost: 40 000 fps
Rychlost při max. rozlišení: 5000 fps
Vnitřní paměť: 8GB RAM
Operační teplota: 0°C … 45°C
Hmotnost: 1550g
Rozměry: 7,8 cm x 22,8 cm x 12,5 cm
Displej: Ano, dotykový
Výdrž baterie: 4 hodiny
SSD Disk: Ne
Rozhraní: 2x USB, GigE Ethernet, HDMI, TRIGGER IN
Osvětlení: Vysokovýkonné LED okolo objektivu
Závit objektivu: C-mount
Datový list HHC-X6

Možnost rozšíření:

  • Rozšíření paměti na 16 GB RAM
  • F-mount závit objektivu