Mega Speed MS-30K

Vysokorychlostní kamera Mega Speed MS-30K patří do základní řady stacionárních kamer. Kamera používá kvalitní vysokorychlostní barevný nebo černobílý CMOS senzor s maximálním rozlišením 640 x 480 pixelů. Při tomto rozlišení je kamera schopná snímat rychlostí 300 fps. Naopak nejvyšších rychlostí (více než 1000 fps) kamera dosahuje při rozlišení 320×240 pixelů. Toto rozlišení je dostačující pro sledování vizuálně výrazných změn objektů či sledovaných scén (komprese, exploze, přítomnost či nepřítomnost objektu).

Tato kamera nemá integrovanou paměť. Přenos signálu do počítače je zajištěn v reálném čase pomocí vysokorychlostního rozhraní GigE. Maximální délka kabelu je až 100m. Signál z kamery tedy snadno přivedete od výrobní linky až k řídicímu počítači bez omezení rychlosti snímání. Velikost záznamu není u MS-30K omezena vnitřní pamětí kamery, ale závisí pouze na paměti použitého záznamového a vyhodnocovacího počítače. Při vhodném nastavení je kamera schopná nahrávat i v nepřetržitém režimu 24/7.

Technické provedení kamer MS-30K bezvýhradně vyhovuje jejich použití v průmyslové praxi. Kamery jsou lehké (800g), jsou kompaktní, s rozměrem cca 10 x 10 x 8 cm bez objektivu. Objektiv lze připevnit pomocí C nebo F závitu. Díky tomu si uživatel může zvolit z široké škály standardních C-mount objektivů tak, aby vyhovoval použité aplikaci.

Obecně je tato základní stacionární kamera doporučována pro použití v méně náročných, pomalejších aplikacích s rychlostí snímání do 1000 fps.


Technické parametry

Model Mega Speed MS-30K
Rozlišení: 640 x 480 px
Maximální rychlost: 1000 fps
Rychlost při max. rozlišení: 300 fps
RAM paměť: Ne
Operační teplota: 0°C … 45°C
Hmotnost: 800g
Rozměry: 10,7 cm x 10,7 cm x 8,3 cm
Rozhraní: GigE Ethernet
Závit objektivu: C-mount
Datový list Dočasně není k dispozici

Možnost rozšíření:

  • F-mount závit objektivu