Mega Speed MS-55K

MS-55K je stacionární vysokorychlostní kamera, která je svou univerzálností předurčena pro velké množství nejrůznějších průmyslových aplikací. Díky vysoce kvalitnímu CMOS senzoru (v barevném či monochromatickém provedení) s rozlišením 1280×1024 může kamera snímat rychlostí až 1020fps při plném rozlišení. Redukcí rozlišení na „řádek“ 1280×16 pixelů je možné rychlost snímání zvýšit až na neuvěřitelných 116,279 snímků za jednu sekundu. Tento obrovský rozsah rychlostí dělá z této kamery praktický nástroj pro kontrolu jak velmi rychlých, tak i opticky náročných scén a sledování větších detailů, než u předchozích modelů.

Kamera MS-55K má zabudovanou interní SDRAM paměť pro rychlé ukládání snímků. V základní variantě je paměť velká 8GB, je možné ji rozšířit až na 32GB. Při takto velké paměti lze uložit cca 43s záznamu maximální rychlostí. Vysokorychlostní video (ve formátech AVI, JPG nebo BMP) je ukládáno do paměti kamery, odkud je po přijetí pokynu od uživatele staženo do počítače. Během nahrávání je možné sledovat na počítači náhled s nižší snímkovací frekvencí ve formátu VGA a standardem PAL nebo NTSC.

Pro ovládání a stahování videí využívá kamera připojení přes rozhraní Gigabit Ethernet (standardní vzdálenost 5m, volitelně až 100m). Může být objednána i ve variantě s rozhraním s optickými vlákny, čímž se pracovní vzdálenost prodlužuje řádově na desítky kilometrů. Kamery lze pomocí Ethernetového rozbočovače propojit do sítě a spravovat tak více než 5 kamer zároveň.

Technické provedení kamery odpovídá požadavkům průmyslové praxe. Kamera je lehká (1600g), kompaktní, s rozměrem cca 10x10x15cm bez objektivu. Objektiv lze připevnit pomocí C (volitelně i F závitu). Díky tomu si uživatel může zvolit z široké škály standardních C-mount objektivů tak, aby vyhovoval použité aplikaci.

Tato kamera byla použita v řadě ukázkových aplikací, které naleznete v našem přehledu. Jak příklad je možné uvést nejrůznější výstřely, výbuchy, crash testy, ale i reklamní videa či videa z přírody.


Technické parametry

Model Mega Speed MS-55K
Rozlišení: 1280 x 1020 px
Maximální rychlost: 116 000 fps
Rychlost při max. rozlišení: 1020 fps
RAM paměť: 4GB
Operační teplota: 0°C … 45°C
Hmotnost: 1600g
Rozměry: 10,2 cm x 10,2 cm x 15,3 cm
Rozhraní: GigE Ethernet
Závit objektivu: C-mount
Datový list Mega Speed MS-55K

Možnost rozšíření:

  • F-mount závit objektivu
  • Vnitřní paměť 8GB
  • Vnitřní paměť 16GB
  • Vnitřní paměť 32GB