Mega Speed MS-85K

Kamera Mega Speed MS-85K má ze všech stacionárních kamer nejvyšší rozlišení. Nejkvalitnější vysokorychlostní CMOS senzor má matici 2330×1720 pixelů. Každý pixel je velký 7×7µm. Díky tomu je obraz z kamery bez šumu, global shutter zamezuje vysokorychlostnímu rozmazání snímků a je možné sledovat i ty nejmenší obrazové detaily. Velikost obrazu je drobně na úkor rychlosti, ovšem ani 366fps pro plné rozlišení a více než 1300fps při rozlišení 640×480 není zdaleka zanedbatelná rychlost a umožňuje uživateli získat a analyzovat veškeré podrobnosti sledovaného děje.

Kamera MS-85K má stejně jako předchozí modely interní SDRAM paměť pro ukládání vysokorychlostního videa, které může být po pokynu uživatele staženo do počítače. Volitelně je možné doplnit také SSD disk. Do počítače je možné v reálném čase posílat náhled rychlostí cca 30 snímků za sekundu. Komunikace s kamerou probíhá přes rozhraní Gigabit Ethernet na maximální vzdálenost 100m (kabelem). V případě připojení optickými vlákny je délka přenosu signálu až 30km. Délka záznamu videa je při použití 32GB RAM téměř 1,5 minuty při maximální rychlosti záznamu. Tato kamera má rozšířené možnosti triggerování: může pracovat v pěti módech – pre/post; multiple speed; single sequence; start/stop a nebo spouštění pomocí hot-keys klávesnice. Z kamery můžete získat RAW data, video formát AVI, nebo sekvenci JPEG či BMP snímků.

Technické provedení kamery odpovídá požadavkům průmyslové praxe. Kamera má rozměr cca 10x10x10cm bez objektivu a váží 900g. Objektiv lze připevnit pomocí C závitu (volitelně i F závitu). Díky tomu si uživatel může zvolit z široké škály standardních C-mount objektivů tak, aby vyhovoval použité aplikaci.

Díky své velikosti rozlišení je tato kamera vhodná pro aplikace, kde je třeba sledovat velkou řadu opticky detekovatelných detailů, jako jsou barevné změny a drobné odchylky polohy či rozměru na rychle běžící výrobní lince.


Technické parametry

Model Mega Speed MS-85K
Rozlišení: 2320 x 1720 px
Maximální rychlost: 1000 fps
Rychlost při max. rozlišení: 366 fps
RAM paměť: 16GB
Operační teplota: 0°C … 45°C
Hmotnost: 1900g
Rozměry: 10,2 cm x 10,2 cm x 10,2 cm
Rozhraní: GigE Ethernet
Závit objektivu: C-mount
Datový list Mega Speed MS-85K

Možnost rozšíření:

  • F-mount závit objektivu
  • Vnitřní paměť 32GB
  • SSD disk 115 GB